Долетів. Китайський місячний зонд Чан'е-4 успішно вийшов на задану орбіту

12 грудня 2018, 16:19

Китайський місячний зонд Чан'е-4 через приблизно 110 годин польоту наблизився до Місяця, успішно виконав гальмування і вийшов на навколомісячну орбіту.

Найкоротша відстань від орбіти зонда до поверхні Місяця складає близько 100 км, повідомляє агентство Сіньхуа.

Це важливий крок на шляху до виконання місії зонда - першої в історії людства м'якої посадки на зворотному боці Місяця, відзначили в Китайському національному космічному управлінні.

Відео дня

Місячний зонд Чан'е-4 був успішно запущений з космодрому Січан в південно-західній китайській провінції Сичуань 8 грудня з допомогою ракети-носія Чанчжен-3B. Оскільки запуск апарату і його вихід на орбіту були здійснені в точній відповідності з розрахунками, наземному центру управління довелося лише раз у неділю скорегувати орбіту.

За той час, що Чан'е-4 буде перебувати на місячній орбіті, буде протестовано зв'язок зонда з Землею через супутник-ретранслятор Цюецяо, що працює на гало-орбіті в точці Лагранжа L2, а також робота навігаційного сенсора, щоб гарантувати примісячення апарату в заданому районі.

Після всіх цих процедур центр управління вибере відповідний час для виконання м'якої посадки Чан'е-4 на зворотному боці Місяця.

Якщо все піде за планом, зонд з обладнанням для наукових експериментів здійснить посадку на Місяці на початку січня 2019 го. Майже через 50 років після висадки першої людини на земний супутник, ми, нарешті, дізнаємося, чим відрізняється зворотна сторона Місяця від тієї, по якій ходив Ніл Армстронг. Китайський зонд Чан'е-4 повинен висадитися на дно величезного кратера Кармана, що в південній півкулі зворотного боку Місяця.

У травні 2018 Китай запустив спеціальний супутник-ретранслятор, який забезпечить зв'язок між Землею і місячним зондом. Супутник зв'язку вперше в історії вийшов на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць приблизно в 65 тис. км від Місяця.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X