"Доказ" позаземного життя. Вчені знайшли скам'янілості старіше 4 мільярдів років

2 березня 2017, 06:35
Вчені знайшли найдавніші копалини, які коли-небудь були знайдені на землі, вік яких - 4,2 млрд років, пише The Telegraph

Вони зробили висновки, що життя на Землі з'явилося на сотні мільйонів років раніше, ніж вважалося до цього.

Мікроскопічні бактерії, які були менше, ніж ширина людського волоса, були виявлені в гірських породах у Квебеку, Канада, але вчені вважають, що вони жили в гідротермальних джерелах в океанах, які вкривали ранню планету.

Відео дня

Це відкриття є найсильнішим свідченням ще і того, що подібні організми також могли розвинутися на Марсі, на якому в той час ще були океани і атмосфера, і на нього падали комети, які, ймовірно, принесли паростки життя і на Землю.

Команда вчених з Університетського коледжу Лондона, яка зробила цей висновок, вважає, що пошук подібних скам'янілостей на Червоній планеті є найкращим шансом знайти докази позаземного життя.

"Ранній Марс і рання Земля дуже були схожі, так що ми можемо очікувати знайти ознаки життя на обох планетах в той час", - сказав докторант Метью Додд, провідний автор дослідження, який фінансується також НАСА.

До цього відкриття найдавніші скам'янілості мікробів були виявлені в Західній Австралії і вони датуються 3,4 млрд роками тому. Таким чином, провідні вчені припускали, що життя на Землі, ймовірно, почалася близько 3,7 мільярда років тому.

Нова знахідка вказує на те, що життя могло утворитися вже 4,5 мільярда років тому, рівно через сто мільйонів років після того, як почала формуватися Земля.

Нагадаємо, раніше вчені виявили на дні океану радіоактивні уламки, що потрапили на Землю в результаті масивних спалаху наднової зірки приблизно 3,2-1,7 мільйона років тому. Передбачається, що це "бомбардування" призвело до змін клімату на планеті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X