Доброго ранку. У Голландії знайшли спосіб отримання спирту з повітря

18 вересня 2017, 07:05
Голландські дослідники навчилися перетворювати вуглекислий газ, шо міститься в повітрі, на безліч корисних речовин, в тому числі і в алкоголь

Новий метод заснований на електрохімічному відновленні вуглекислого газу. Його планують застосовувати в першу чергу для очищення повітря, пише Science Alert.

Такі дані містяться в дисертації, підготовленої аспірантом Мін Ма з Технологічного університету Делфта в Нідерландах. Її захист пройшов успішно 14 вересня 2017 року.

Відео дня

У своїй роботі Мін Ма описав процеси, які відбуваються з різними металевими каталізаторами при їх використанні в електрохімічному відновленні вуглекислого газу. Зокрема, використання мідних нанодротів призводить до утворення вуглеводнів, а нанопористе срібло збільшує вихід чадного газу. Досліднику вдалося отримати безліч з'єднань вуглецю в будь-який заздалегідь заданій пропорції, в тому числі - етанол і метанол, тобто "звичайний" і метиловий спирти.

Вчений планує розробити методи більш виборчого синтезу окремих з'єднань і способи масштабування процесу до промислових масштабів.

Додамо, що в останні роки вчені активно намагаються знайти спосіб перетворення атмосферного СО2 в біопаливо. Наприклад, в липні 2016 року фізики з Чикаго представили сонячну батарею, яка безпосередньо використовує енергію світла для розщеплення молекул вуглекислоти і виробництва чадного газу і водню, з яких можна отримувати метан, етанол та інші види біопалива.

У 2015 році НВ повідомляло, що британська компанія Bompas & Parr, планувала створити оригінальну інсталяцію для любителів випити. Така інсталяція позволляла всім бажаючим сп'яніти без вживання алкогольних напоїв. Ідея полягала в створенні бару, приміщення якого наповнене спиртовими парами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X