Добре збереглися. У Єгипті знайшли могили епохи Римської імперії

17 січня 2019, 08:05

Єгипетська археологічна місія Міністерства старожитностей, яка працювала в археологічному районі оазису Дахла, виявила дві стародавні гробниці, які відносяться до римської епохи.

Гробниці виділяються барвистими і чіткими похоронними малюнками на стінах, повідомляє Egypt Independent.

За словами генерального секретаря Верховного ради старожитностей Мостафа аль-Вазирі, перша гробниця складається з 20-градусних сходів, що ведуть до вапнякового вівтаря, який, в свою чергу, веде до головного входу, побудованому з пісковика і ведучому в головний зал гробниці, який простягається зі сходу на захід.

Відео дня

Аль-Вазирі сказав, що зал був побудований з цегли і має розміри 540 см в довжину, 250 см в ширину і 370 см у висоту. У нього є склепінчаста стеля, велика частина якої зношена. У північній стіні є два входи в похоронні камери, на вершині яких є дві інші камери з входом зі сходу. Усередині камер були виявлені скелети, керамічні лампи і кераміка.

Що стосується другої гробниці, то глава єгипетського сектора старожитностей Айман Ашмаві сказав, що вона знаходиться на схід від першої. Вона зроблена з цегли і складається з залу поперечного перерізу і двох бічних камер зі зруйнованими порогами, а також містить фундамент похоронного храму з вівтарем з глиняних цеглин і каміном. За словами Ашмаві, там знаходився стіл для жертвоприношень.

Північна стіна гробниці була прикрашена унікальним написом, що зображає процес бальзамування господаря могили.

Ашмаві зазначив, що перші археологічні розкопки в регіоні почалися в 2002 році і тривали протягом п'яти археологічних сезонів. Попередні відкриття виявили понад десяток незакінчених гробниць, побудованих з пісковика і глиняної цегли. Ці гробниці датуються грецькою епохою і характеризуються унікальним архітектурним стилем: деякі з ніхх складалися з трьох поверхів.

Оазис Дахла розташований на схід від Нілу, в Лівійській пустелі. Кочові племена селилися тут ще 12 тисяч років тому. Оазис потрапив під владу єгиптян приблизно 4,5 тисячі років тому, в епоху VI династії. У римський період Дахла процвітала. Жителі оази поставляли в інші частини імперії зерно, оливкову олію і вино.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X