Добре ховався. На Тайвані помітили хижака, який 5 років вважався вимерлим

28 лютого 2019, 12:01

Підвид леопарда, який вважається вимерлим, димчастий леопард Тайваню (Neofelis nebulosa brachyura), був помічений кількома свідками в пустелі на південному сході Тайваню.

Тварину помітили рейнджери з села Аланії на скелі в містечку Дарен округу Тайдун, пише Taiwan News .

Као Чен-чи, президент Асоціації розвитку громад Австронезіі і глава села племені пайван, сказав, що в червні минулого року в селі Аланії була створена група рейнджерів для патрулювання районів. Несподівано дві різні групи рейнджерів помітили в дикій природі тварина, яке плем'я пайван називає "лі'уляджо". На Заході цей хижак відомий як тайванський димчастий леопард або димчастий леопард Формози.

Відео дня

Один з членів команди рейнджерів яскраво описав, як він бачив леопарда, який ліз на дерево, перш ніж піднятися на скелю, щоб полювати на кіз. Інший член команди розповів, що бачив леопарда, який пронісся повз скутер, перед тим як підскочити до дерева і сховатися.

Після спостереження цієї неймовірно рідкісної і священної для племені тварини Као сказав, що жителі села Аланії провели збори племені і вирішили заборонити стороннім полювати в цьому районі. Старійшини села Аланії також попросили Лісове бюро Тайваню припинити заготівлю лісу в районі. При цьому плем'я вирішило не згадувати точну дату зустрічей з леопардами.

Останній раз димчастого леопарда бачили 36 років тому, проте офіційно вид визнали вимерлим лише в 2013 році.

Відомий еколог і професор факультету наук про життя Національного університету Тайдун Лю Чіунсі сказав, що звички димчастого леопарда сильно ускладнюють полювання на нього. Тому той факт, що жоден з них не був спійманий мисливцями за останні роки, недивний. Проте, Лю визнав, що коли він говорив з мисливцями в 1998 році, деякі з них заявили, що вони ловили леопардів цього виду, але спалили їх тіла, побоюючись переслідування за законом про охорону дикої природи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X