Добрався. Ізраїльський зонд передав своє перше фото зворотної сторони Місяця

5 квітня 2019, 12:59

Ізраїльський посадковий місячний апарат Beresheet надіслав знімки, які зробив під час маневру виходу на навколомісячну орбіту.

Корабель готується здійснити автономну посадку в місячне Море Безтурботності ввечері 11 квітня, пише israelnationalnews.com.

Згідно з повідомленням представників команди інженерів SpaceIL і Israel Aerospace Industries (IAI), корабель сфотографував і передав на Землю вражаючі види Місяця, зробивши це під час роботи двигунів, в процесі складного маневру, який умовно називають "місячне захоплення".

Відео дня

Фотографії розкривають перед дослідниками по-справжньому унікальні види місячної поверхні в перспективі, яку неможливо побачити із Землі. Фотографії були зроблені четвертою периферійною камерою Beresheet, з висоти 470 км над поверхнею Місяця.

Додамо, 4 квітня корабель успішно виконав найважливіший маневр за час польоту на Місяць: вихід на місячну орбіту, який дозволяє апарату увійти в гравітацію нашого природного супутника (місячне захоплення) і почати зниження перед посадкою. Судячи з останніх даних, політ триває в штатному режимі, всі системи працюють нормально.

SpaceIL приступила до розробки Beresheet в 2012 році після перемоги в конкурсі Lunar XPrize. Передбачається, що місяцехід зможе проїхати по поверхні Місяця не менше 500 м. Зонд несе на собі шість 8-мегапіксельних кольорових камер, магнітометр, цифрову капсулу часу і лазерні кутові відбивачі.

Раніше НВ повідомляло, що наприкінці березня Beresheet надіслав панораму сходу Сонця над Землею. У ролику можна побачити, як Земля приховує сонце від космічного корабля, а потім виходить з тієї ж тіні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X