До Землі наближається небезпечний кілометровий астероїд

Наукпоп

5 квітня 2017, 11:08

До Землі наближається небезпечний кілометровий астероїд

До Землі наближається небезпечний кілометровий астероїд - фото

Ілюстрація: pixabay.com

До Землі наближається великий астероїд

NASA повідомило про наближення до Землі астероїда 2014 JO25, діаметром близько тисячі метрів, і назвало його потенційно небезпечним

Побачити 2014 JO25 можна буде в ніч з 19 на 20 квітня в телескоп. Ймовірність його зіткнення з нашою планетою мізерно мала, пояснює CNET.

Кам'яна брила пролетить на відстані близько 1,8 мільйона кілометрів - це приблизно в 4,5 рази більше, ніж відстань від Землі до Місяця. Тим не менш, він офіційно вважається "потенційно небезпечним", оскільки в цю категорію NASA заносить всі небесні тіла, які наближаються до нашої планети на відстань ближче, ніж 19,5 відстаней між Місяцем і нашою планетою.

"Це один з десяти відомих астероїдів, коли-небудь проходили так близько до Землі", - пояснив італійський астрофізик Джанлука Мазі, який допоміг визначити орбіту цього астероїда.

Попереднім небесним тілом, що пролітало так близько від Землі, був астероїд 4179 Toutatis, який у 2004 році пролітав на відстані 1,5 мільйони кілометрів від Землі.

Раніше НВ повідомляло, що в ніч на 19 січня до Землі наблизився астероїд Веста, який є другим за величиною і найбільш яскравим об'єктом у Поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал