Для тих, хто боїться уколів. У США випробували пластир з вакциною проти грипу

28 червня 2017, 14:30
У США пройшов перший етап клінічних випробувань пластир з вакциною проти грипу, який у майбутньому може замінити традиційні уколи, повідомляє ВВС

Винахід розробили учені з університету штату Джорджія і університету Еморі. Наразі вони працюють над аналогічними продуктами з вакцинами від кору, краснухи, поліомієліту.

Відео дня

Зазначається, що пластир може з’явитися в продажу в США за кілька років.

Він містить капсулу з вакциною; на липкому боці, який клеють на шкіру, розташовані ряди мікроголок. Коли пластир наклеюють — голки вводять вакцину під верхній шар шкіри і розчиняються.

На думку винахідників, пластир може допомогти тим, хто не має можливості робити щеплення традиційно, наприклад, людям, що бояться уколів.

Фото: GEORGIA TECH
Фото: GEORGIA TECH Фото:

Перевагою пластиру є абсолютна відсутність болю при вакцинації. Пластир досліджували на ста волонтерах, частині з яких паралельно робили звичайні уколи. Уколи виявилися набагато більш болісними.

Як захист від грипу на 12 місяців пластир виявився настільки ж ефективним, як і традиційна ін'єкція. Понад 70% учасників клінічного випробування сказали, що в подальшому воліли б робити вакцинацію за допомогою пластиру.

Крім того, новинка може допомогти під час масової вакцинації в бідних країнах, оскільки пластир є набагато дешевшим і може зберігатися практично в будь-яких умовах.

Голки розчиняються, і це надає можливість без небезпеки викидати пластир зі звичайними побутовими відходами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X