Дирижаблі повертаються. Британія підніме в повітря найбільше повітряне судно у світі

14 березня 2016, 12:30
Британська компанія Hybrid Air Vehicle (HAV) закінчує роботу над Airlander 10 – прототипом повітряного судна, яке обіцяє повернути популярність дирижаблям. Пізніше в цьому місяці повітроплавний апарат здійснить свій перший політ

Творіння HAV на 25% більші Boeing 747 і є найбільшим повітряним судном у світі. Його оболонка наповнюється гелієм і повітрям. Передбачається, що Airlander 10 може продовжувати політ протягом 5 днів. Поки британська компанія лише допрацьовує прототип, але вона планує в майбутньому випустити близько 1000 таких апаратів.

Відео дня

Експерти вважають, що дирижаблі можуть пережити "друге пришестя", оскільки проекти, подібні Airlander 10, існують як в Європі, так і в Північній Америці. У таких літальних апаратів є деякі переваги перед літаками. Так, дирижаблі споживають набагато менше палива, ніж вантажні літаки, а також є більш доступними. Вартість Airlander 10 становить близько $43 млн, тоді як типовий літак може обходитися майже в $360 млн.

Як зазначає головний редактор журналу Aerospace Тім Робінсон, в даний час потенційні покупці дирижаблів "знаходяться в режимі очікування". Якщо проект HAV увінчається успіхом, то Британія може стати лідером в сегменті вантажних перевезень, повітряного спостереження та поставок гуманітарної допомоги, здійснюваних за допомогою повітроплавних апаратів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X