Вчені дізнались, звідки пішли динозаври і знайшли їх нові види

11 листопада 2016, 06:12
Група бразильських вчених оголосила про відкриття двох видів доісторичних тварин, які раніше не були відомі науці, повідомляє ТАСС з посиланням на телеканал Globo

Згідно з повідомленням, фахівці вважають їх предками динозаврів.

Відкриття було зроблено на підставі реконструкції скелетів з матеріалу, знайденого в 2009-2010 роках під час розкопок в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул на півдні Бразилії.

Відео дня

"Рештки подібної якості надзвичайно рідко можна виявити в будь-якій точці земної кулі. Мова йде про щонайкраще збережені зразки. Вони дають нам дуже важливу інформацію про походження і еволюцію динозаврів", - зазначив викладач Лютеранського університету Бразилії.

При цьому Макс Кардозу Ланжер з Університету Сан-Паулу вважає, що ці факти дозволяють стверджувати: батьківщиною динозаврів була Південна Америка.

"Південна Америка і Африка були єдиним континентом, і, виходячи з наявних на сьогодні даних, (саме) з Південної Америки відбувалося поширення динозаврів", - стверджує вчений.

Новим видам тварин були присвоєні назви Buriolestes schultzi і Ixalerpeton polesinensis. На думку вчених, вони жили 320 млн років тому. Довжина Buriolestes schultzi становила 1,4-1,5 метра, висота - 50 сантиметрів, вага - 7 кг За допомогою реконструкції скелета тварини дослідники прийшли до висновку, що самі древні динозаври були хижаками невеликих розмірів і пересувалися на двох лапах.

Що стосується Ixalerpeton polesinensis, мова йде про істоту 40 см в довжину 15 см у висоту, яке важило близько 150 грам. На думку вчених, воно було порівняно з птицею середніх розмірів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що палеонтологи розкрили механізм охолодження мозку у динозаврів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X