NASA опублікувало фото сонячного затемнення на Марсі

6 квітня 2019, 13:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Марсохід Curiosity зафіксував силуети супутників Червоної планети на тлі Сонця. Знімки допомогли вченим дізнатися більше про розташування супутників Марса.

За допомогою пристрою Mastcam, марсохід Curiosity сфотографував, як супутники Марса Деймос і Фобос проходять по орбіті планети на тлі Сонця, пише Gizmodo. Знімки супутників, які опублікувало NASA, є одними з найкращих на сьогодні.

Відео дня

Curiosity сфотографував супутники в середині березня з розривом у тиждень між сонячними затемненнями Деймоса і Фобоса. Через їх маленькі розміри, ця подія не є затемненням практично, адже супутники покривають лише невелику частину Сонця, якщо дивитися на нього з Марса.

Попри те, що сонячні затемнення на Марсі - досить звичайна річ, вони є важливими для вчених, оскільки дають можливість дізнатися більше деталей про супутники Червоної планети та їх розташування.

Як пояснив один з дослідників проекту Curiosity Mastcam Марк Леммон, орбіти Деймоса і Фобоса постійно змінюються через гравітаційне тяжіння Марса, Юпітера чи взаємодію супутників між собою.

Діаметр Фобоса становить всього 27 км, а Деймоса - 14,5 км, тоді як діаметр природного супутника Землі - Місяця - становить майже 3500 км.

У порівнянні з Місяцем, що розташований на відстані приблизно 400 тис. км від Землі, супутники Марса розташовані набагато ближче до нього. Наприклад, орбіта більшого Фобоса проходить на відстані всього 6 тис. км від поверхні Марса.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X