Видима невидимка. Як вчені спростували існування загадкової Дев’ятої планети - фото
НВ Преміум

Видима невидимка. Як вчені спростували існування загадкової Дев’ятої планети

23 квітня 2020, 07:00

Деякі астрономи припускають, що на краю Сонячної системи може бути ще одна, «Дев'ята», планета, хоча нове дослідження спростовує таку можливість

Група вчених з Пенсільванського університету опублікувала дослідження, згідно з яким доказів існування Дев'ятої планети не існує. Раніше американські вчені заявляли про «майже 100%» існування такого об'єкта на краю Сонячної системи.

Відео дня

П ока одні астрофізики заявляють про дослідження руху планет навколо гіпотетичної чорної діри у центрі нашої галактики, у науковому співтоваристві досі немає єдиної думки з приводу того, скільки планет насправді може бути у Сонячній системі.

І справа не у формальному визначенні Плутона якого відібрали статус планети в 2006-му), - кілька років тому пара астрономів із США заявили, що за Плутоном може бути ще одна повноцінна планета, яка у п'ять разів важча за Землю і трохи менша за розміром, ніж Нептун і Уран.

Днями представники Пенсільванського університету опублікували результати дослідження, яке засноване на даних спостережень за небом у ближньому інфрачервоному діапазоні, і яке спростовує попередні заяви про Дев'яту планету.

Хто з цих вчених має рацію, і чи існує у Сонячній системі ще одна планета - давайте розбиратися разом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X