Дев'ята. Астрономи знайшли чотири небесні тіла, які претендують на статус планети

4 квітня 2017, 10:23
Вчені виявили в Сонячній системі чотири небесні тіла, які можуть отримати статус планети

Дослідження космічного простору в кінці березня три дні проводили астрономи-любителі і вчені з обсерваторії Сайдінг-Спрінг в Австралійському національному університеті, пише Science Alert.

Відео дня

У триденному марафоні взяли участь близько 60 тисяч людей зі всього світу. Їх дані допомогли класифікувати більше чотирьох мільйонів інших космічних об'єктів. Один з цих добровольців, Тобі Робертс, проаналізував 12000 об'єктів.

Чотири знайдених об'єкта будуть вивчені за допомогою телескопа в Сайдинг-Спрінг. Необхідно зрозуміти, чи є вони насправді Дев'ятою планетою, або ж це астероїди. Тим не менш, керівник незвичайного проекту, астроном Бред Такер заявив, що наукова цінність такого проекту безперечна, незалежно від результатів перевірки. Більш того, отримані дані вже виключили ймовірність виявити планету в 90% місць в небі над південною півкулею Землі.

Зараз вчені сходяться на думці, що гіпотетична дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса повинна приблизно в 10 разів перевищує масу Землі.

Раніше НВ повідомляло, що вчені NASA запропонували нове визначення планети. Планетолог Алан Стерн і п'ять його колег опублікували маніфест, згідно з яким планетами можуть вважатися і Плутон, Місяць.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X