Десятки дельфінів викинулися на берег в Новій Зеландії

26 листопада 2018, 14:05

145 чорних дельфінів викинулися на пляж на острові Стюарт, третьому за величиною острові Нової Зеландії.

Через те, що це досить віддалений острів, люди не змогли вчасно врятувати тварин, повідомляє NDTV.

Інформація про трагедію надійшла ввечері в суботу від одного з туристів на острові Стюарт, за 30 кілометрів від південного узбережжя Південного острова. Половина дельфінів до цього часу вже була мертвою.

Відео дня

Вранці в понеділок влада ухвалила "надважке" рішення про евтаназію десятків поранених дельфінів, які вмирали на березі.

"На жаль, ймовірність того, що вдасться знову спустити на воду дельфінів, які залишилися, була вкрай мала. До цього призвели віддалене розташування, відсутність персоналу і погіршення стану тварин. Проте завжди важко приймати таке рішення", - заявив представник міністерства з охорони навколишнього середовища Рен Леппенс.

Зазначається, що за рік новозеландським фахівцям доводиться стикатися в середньому з 85 такими випадками, але зазвичай це поодинокі тварини, а не такі великі групи. У неділю на пляж в іншій частині країни викинулися 10 рідкісних карликових косаток, шість з яких вчені ще розраховують врятувати.

Фактори, які впливають на те, що кити і дельфіни викидаються на берег, не відомі повністю. Причинами, на думку вчених, можуть бути хвороба, навігаційна помилка, географічні особливості, швидка течія, переслідування хижаками.

Показати ще новини
Радіо NV
X