Деревні ліки. Дослідження показали, що споглядання дерев допомагає в боротьбі зі стресом

9 травня 2016, 11:47
Міжнародна група вчених з'ясувала, що спостереження за деревами навіть серед міського пейзажу допомагає поліпшити самопочуття, знижуючи рівень стресу

У дослідженні вчених з Гонконгського і Іллінойського університетів брало участь 160 осіб. Спершу учасникам довелося виконати кілька завдань, пов'язаних з підвищеним стресом. Наприклад, підготувати промову для публічного виступу або вирішити кілька математичних задач в присутності журі, яке оцінювало їх.

Відео дня

Після цього учасникам пропонувалося подивитися одне з 10 шестихвилинних відео з оглядом 360 градусів. Ролики демонстрували міські пейзажі, в яких дерева займали до 70% простору.

Щоб виміряти рівень стресу, вчені тричі проводили опитування учасників: перед початком дослідження, по завершенні стресових завдань і після перегляду відео. На основі отриманої інформації вони склали графік, який показав, що чим більше була щільність дерев на переглянутих відео, тим відчутніше знижувався рівень стресу.

Як підкреслює сайт ScienceAlert, дане дослідження мало деякі слабкі сторони. Наприклад, те, що його учасникам довелося спостерігати за деревами лише на відеозаписах, а не наживо. Однак це не перше дослідження, яке демонструє сприятливі ефекти спостереження за природою. У березні поточного року вчені з медичного центру Амстердамського вільного університету з'ясували, що навіть знімки природних красот сприяють зниженню рівня стресу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X