Навіть медузи. Вчені знайшли в Китаї тисячі невідомих скам`янілостей

25 березня 2019, 22:01

У Китаї виявлені тисячі стародавніх скам'янілостей, вік яких, за словами вчених, становить приблизно 518 млн років.

Палеонтологи називають знахідку однією з найважливіших за останнє сторіччя, повідомляє BBC.

Вона вважається унікальною ще й тому, що м'які тканини виявлених доісторичних організмів, включаючи шкіру, очі і внутрішні органи, прекрасно збереглися.

Відео дня

Скам'янілості, в сукупності відомі як біота Цинцзян, були знайдені в китайській провінції Хубей. В цілому було виявлено більше 20 тис. скам'янілостей. Дослідники проаналізували 4351 зразок, серед яких черв'яки, медузи, актинії і водорості. За словами палеонтологів, більше половини виявлених видів раніше не були відомі науці.

Вони стануть важливим джерелом у вивченні ранніх етапів походження живих організмів, повідомив науковий співробітник китайського північно-західного університету Чжан Сінлян.

Головна унікальність знахідки полягає в тому, що велика частина виявлених організмів - м'якотілі, наприклад, медузи і черви. Імовірність їх перетворення в скам'янілість незначна, розповів геолог Роберт Гейнс, який брав участь в дослідженні.

Значна частина скам'янілостей, які зазвичай знаходять вчені, - це останки твердотілих організмів. Організми з біоти Цінзян, швидше за все, виявилися швидко поховані під шаром бруду в результаті шторму. Цим можна пояснити те, що їх скам'янілості так добре збереглися, вважає Чжан Сінлян.

Особливий ажіотаж в науковому світі викликали скам'янілості медуз і актиній. За словами Роберта Гейнса, нічого подібного він раніше не бачив. "Вражає їх велика кількість і різноманіття форм", - сказав він.

Зараз вчені документують скам'янілості і проводять нові розкопки в цьому районі, щоб з'ясувати, що з себе представляла давня екосистема і як відбувався процес скам'яніння. Скам'янілості відносяться до кембрійського періоду, який почався 541 млн років тому. У той період життя на Землі стало значно більш різноманітним.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X