Далі за всіх. У Сонячній системі знайшли нове небесне тіло

18 грудня 2018, 08:05

Команда астрономів виявила найдальший об'єкт з усіх, що коли-небудь спостерігалися в Сонячній системі - астероїд VG18 2018.

Цей астероїд розташований на відстані, яка більш ніж в 120 разів перевищує дистанцію від Сонця до Землі, повідомляє Space.com.

Дослідницька група дала планеті прізвисько Farout, хоча її попереднє позначення від Міжнародного астрономічного союзу - VG18 2018. Попередні дослідження припускають, що це кругла рожева карликова планета.

Відео дня

"Все, що ми наразі знаємо про VG18 - це його екстремальна відстань від Сонця, його приблизний діаметр і колір. Оскільки VG18 настільки далеко, він обертається дуже повільно, ймовірно, йому буде потрібно понад 1000 років, щоб зробити одну подорож навколо Сонця", - заявив Девід Толен, дослідник з Гавайського університету, один з авторів відкриття.

Вперше Farout був виявлений за допомогою 8-метрового телескопа Subaru на Гаваях в листопаді, а потім на початку грудня були проведені наступні вимірювання на телескопі Магеллана в Чилі, які підтвердили його існування. Згідно з цими спостереженнями, об'єкт, ймовірно, має ширину близько 500 км, що означає, що це сферична і карликова планета.

"Це відкриття дійсно є міжнародним досягненням в галузі досліджень з використанням телескопів, розташованих на Гаваях і в Чилі, керованих Японією, а також консорціумом дослідницьких інститутів і університетів в Сполучених Штатах. З появою нових ширококутних цифрових камер на деяких найбільших телескопах світу ми нарешті досліджуємо кордони нашої Сонячної системи, які насправді - далеко за межами Плутона", - сказав Чед Трухільо, дослідник з Університету Північної Арізони.

До сих пір вчені не могли виявити жодного об'єкта, який би знаходиться від Сонця далі 100 астрономічних одиниць (тобто відстаней від Землі до Сонця). Для порівняння - відстань до Плутона становить близько 34 астрономічних одиниць.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X