Далекі скарби. Астрономи знайшли новий тип планет, які покриті дорогоцінними каменями

20 грудня 2018, 10:53

Ці планети є різновидом суперземель - щільних планет, таких як Земля і Марс, тільки значно більших.

Однак замість залізного ядра, подібного земному, вони багаті кальцієм і алюмінієм, пише Science Alert.

Коштовне каміння може бути відносно рідкісним і захованим глибоко під землею на нашій планеті, але суперземлі нового типу, як правило, обертаються навколо своїх зірок набагато ближче, ніж Земля або навіть більшість суперземель. Це означає, що, якщо вони обертаються навколо місця свого утворення, їх склад може бути зовсім іншим. Замість залізного ядра, подібного земному, вони багаті кальцієм і алюмінієм.

Відео дня

Це, в свою чергу, може означати наявність рубінів і сапфірів, які виготовлені з мінерального корунду - кристалічної форми оксиду алюмінію.

Дослідники з університетів Цюріха в Швейцарії і Кембриджа в Великобританії визначили три планети, які можуть мати цей гарячий суперземний тип. Це HD 219134 b, що розташована в 21 світловому році від Землі; 55 Acncri e на відстані 41 світлових років від Землі і WASP-47 e, віддалена від нашої планети на 870 світлових років. Їх ядро не може створювати глобальне магнітне поле, інакше відбувається охолодження таких планет, інакше поводиться і атмосфера.

"Багато елементів все ще знаходяться в газовій фазі, і планетарні будівельні блоки мають зовсім інший склад. Що цікаво, так це те, що ці об'єкти повністю відрізняються від більшості планет, подібних до Землі", - пояснює астрофізик Керолайн Дорн з Цюріхського університету.

Вчені показали, що щільність таких планет повинна бути на 10-20 відсотків менше щільності Землі. Через близькість до зірок температура на поверхні цих планет повинна бути неймовірно висока, а атмосфера на них відсутня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X