Cубота - не робота. Як технології допоможуть запобігти смерті від перевтоми? Блог Костянтина Ценцури

23 червня 2018, 10:07

У Нідерландах вирішили підвищити продуктивність компанії за рахунок примусового скорочення робочого дня.

У невеликому нідерландському рекламному агентстві Heldergroen вирішили взяти курс на максимальний комфорт працівників, приємну атмосферу та, найголовніше, - акцент на щоденному нормованому відпочинку співробітників.

Відео дня

Компанія має досить просту технологію - кожного дня о 18.00 всі робочі столи креативних спеціалістів піднімаються до стелі. У них немає шансів ні відправити останній імейл клієнту, ні доробити зовсім трохи в об'ємному проекті, ні навіть закрити сторінку в соцмережі, - все потрібно було встигнути в робочий час.

Директор рекламного агентства каже, що це певний ритуал для співробітників, щоб вони чітко виробили час та місце для роботи.

Але суть навіть не у самих рухомих столах, адже в компанії створена ціла екосистема: великі вікна замість стін, багато світла та простору, меблі з приємних перероблених матеріалів, зони для відпочинку, ембіент в колонках та багато іншого.

Рекламщики навіть приходять у свій «офіс» у вихідні, оскільки там є кімната для медитації, де можна розслабитист та займатись духовними практиками.

Керівник агентства зміг підвищити продуктивність своїх працівників за рахунок перетворення палаючих дедлайнів, незакінчених проектів та дратівливих телефонних дзвінків у впорядковану інфраструктуру з урахуванням кожної деталі до кожної деталі.

Причому цей приклад зовсім не показовий. У пошуках ідеального співвідношення робота/відпочинок та турботи про ментальне і фізичне здоров'я співробітників, багато сучасних компаній експериментують з дизайном, відмовляються від консервативних робочих місць та навіть створюють зони для денного сну, комп'ютерних і настільних ігор або масажу.

Проблема відпочинку актуальна як для самих працівників, так і для менеджерів. Згідно Eurostat, в Туреччині в середньому працюють до 50 годин на тиждень, і при цьому країна має одні з найнижчих економічних показників в Євросоюзі. У той час як норвежці проводять на роботі всього 38 годин у тиждень і є одними з найзаможніших суспільств на планеті.

Більш серйозна ситуація у Японії. Там одна з фірм спробувала використовувати дрони для відстеження тих, хто залишається понаднормово.

Здавалося б - абсурд, але проблема смерті від перевтоми досить поширена серед японських працівників. У країні навіть є спеціальний термін - кароcі, смерть через надмірну роботу.

Такий культурний феномен існує ще з середини 20-го століття, японці дійсно настільки працьовиті й терплячі, що часто це призводить до фатального результату.

Ціну за просунуту економіку країна платить і досі - близько 100 працівників гинуть щороку від перевтому на роботі. Держава знижує норми робочих годин, а деякі компанії впроваджують сучасні технології у вигляді дронів, вимикають обладнання в кінці дня та буквально виганяють співробітників додому.

Напевно, кожен підприємець зацікавлений у максимальній користі від кожного свого підопічного, але суть в тому, як він буде це реалізовувати - піднімаючи столи о 18.00, або навпаки видавлюючи всі соки зі співробітників.

Крім цього, багато хто забуває, що в першу чергу вони самі повинні бути зацікавлені у максимальній користі своєї роботи, і якщо ця ланка відсутня - то ніякі технології не допоможуть досягти результату.

Поки герой Бредлі Купера п'є магічні таблетки, які роблять з нього надлюдину, - звичайні люди відпочивають і працюють, відпочивають і працюють.

Адже щоб створити штучний інтелект потрібно дуже добре піклуватися про природний.

Автор колонки - Костянтин Ценцура, журналіст НВ Техно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X