Ейнштейн знову мав рацію. Учені вперше в історії змогли побачити світло на зворотному боці чорної діри
Астрофізик Стенфордського університету Ден Вілкінс уперше зміг зафіксувати світло зі зворотного боку чорної діри — сценарій, який був передбачений загальною теорією відносності Ейнштейна, але досі не мав підтвердження на практиці.
Чорні діри — одні з найвідоміших, найпотужніших і водночас найзагадковіших небесних тіл, які буквально викривляють світло, простір і час. Їхнє гравітаційне тяжіння настільки сильне, що покинути їхні межі не може нічого. Тому, якщо ви одного разу захочете вивчити, що ж міститься всередині чорної діри, то розповісти про це ви не зможете. Однак якщо нам усе-таки вдасться з’ясувати, що ж відбувається всередині них, ми точно наблизимося до розуміння устрою нашого Всесвіту.
Відомі нам чорні діри бувають двох розмірів — надмасивні (у багато мільйонів разів більші за масу нашого Сонця) і чорні діри зоряної маси («усього лише» в кілька разів більші за масу нашого Сонця), які зазвичай утворюються після колапсу одиночної масивної зірки. Цікаво, що астрофізики досі не спостерігали за чорною дірою проміжного розміру — хоча в них і є кандидати на цю роль.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.