Це не просто зірки. Астрономи показали карту надмасивних чорних дір — і загубитися в ній дуже легко
Міжнародна група астрономів опублікувала карту неба, на якій зображено більше 25 тис. надмасивних чорних дір. Це найбільш детальна карта зоряного неба в області низьких радіочастот.
Для її створення астрономи використовували 52 станції з антенами LOFAR, розкиданими в дев'яти європейських країнах, пише сайт університету Лейден.
«Це результат багаторічної роботи над неймовірно складними даними. Нам довелося винайти нові методи перетворення радіосигналів у зображення неба», — пояснює астроном Франческо де Гасперіні з Гамбурзького університету в Німеччині.
Зараз LOFAR — єдина мережа радіотелескопів, здатна отримувати зображення з високою роздільною здатністю на частотах нижче 100 мегагерц. Ця карта охоплює лише 4% північної небесної півкулі — з часом астрономи планують створити зображення всього північного неба.


Через те, що телескопи LOFAR знаходяться на Землі, спостереження через них ускладнюється іоносферою, яка діє як каламутна лінза. Тому, для «очищення очей» вчені використовували суперкомп'ютери, які коректували вплив іоносфери кожні чотири секунди, вибирали найкращі зображення з 256 годин зйомки та об'єднували їх.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.