Ми були впевнені, що повністю вивчили першу виявлену чорну діру. Нові дослідження свідчать, що ми помилялися
Астрономи заново вивчили першу звідану людством чорну діру Лебідь Х-1. І з подивом виявили, що вона вдвічі більша, ніж передбачалося раніше.
Лебідь Х-1 виявили в 1964 році — спочатку це просто вважалося рентгенівським випромінюванням у сузір'ї Лебедя. Згодом статус цього випромінювання став предметом суперечки між астрофізиками Стівеном Хокінгом і Кіпом Торном: перший ставив на те, що Лебідь X-1 не є чорною дірою, і в 1990 році визнав свою поразку, коли були отримані нові дані спостережень.
В результаті Лебідь Х-1 став однією з найбільш вивчених чорних дір у небі: вважалося, що об'єкт розташований на відстані приблизно 6070 світлових років від Землі, маса чорної діри в 14,8 раза більша за масу Сонця, а поруч з нею розміщується синій надгігант HDE 226868 розміром у 24 сонячні маси.
Як виявилося, весь цей час вчені помилялися. Команда дослідників провела нові спостереження за допомогою системи радіотелескопів і дійшла висновку, що насправді Лебідь Х-1 розміщується набагато далі, ніж вважалося раніше. А це, натомість, означає, що всі пов’язані з чорною дірою об'єкти (як і сама чорна діра) значно більші. Результати своєї роботи вони опублікували в журналі Science.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.