Chin-chin! Вчені з'ясували, що невелика доза алкоголю допомагає краще говорити іноземною мовою

20 жовтня 2017, 21:58
Міжнародна група дослідників показала, що невеликі обсяги спиртного сприяють більш вільному спілкуванню іноземною мовою

Вчені припускають, що такий ефект пов'язаний зі зниженням тривожності, зазначає Science Alert.

"Наше дослідження показує, що одноразове вживання алкоголю може надавати благотворний вплив на вимові іноземної мови для тих, хто недавно вивчив цю мову", - говорить одна з команди дослідників, Інге Керсберген з університету Ліверпуля у Великій Британії.

Відео дня

Керсберген і її колеги досліджували поведінку приблизно п'яти десятків німців, які нещодавно вивчили голландську і погодилися взяти участь в експерименті. Добровольці повинні були поговорити на будь-яку з тем з носіями мови, але попередньо випити напій: для частини людей сік, а для частини - сік з горілкою.

З'ясувалося, що люди, яким дістався напій з алкоголем, в середньому отримували на п'ять (з 100) балів більше, ніж тверезі учасники бесіди, і при цьому набагато швидше і більш коректно вимовляли голландські слова.

Відзначається, що при цьому алкоголь не впливав а ні на самооцінку учасників дослідів, а ні на їх знання граматики і словниковий запас. Учасники випробування вважали, що знають голландську однаково погано.

"Важливо відзначити, що учасники дослідження споживали низьку дозу алкоголю. Більш високий рівень споживання алкоголю не може надавати благотворний вплив на вимову слів іноземної мови", - підкреслив один з авторів роботи, Фріц Реннер з Маастрихтського університету.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X