Не згорів. Зонд NASA передав на Землю сигнал після зближення з Сонцем

9 листопада 2018, 09:05

Сонячний зонд NASA Parker пережив своє перше зближення з Сонцем, пролетівши повз зірку на відстані близько 24 мільйонів кілометрів.

Протягом наступних семи років зонд буде використовувати гравітацію Венери, щоб наблизиться до Сонця, повідомляє Inverse.

Апарат, створений Лабораторією прикладної фізики Джона Хопкінса, передав перший сигнал після зближення з Сонцем. Отриманий сигнал свідчить, що Parker Solar Probe діє нормально і всі його інструменти працюють і збирають дані. Але цей запис - тільки перший з багатьох, обіцяють учасники місії Parker. Фаза першого зближення завершиться 11 листопада і через кілька тижнів зонд почне передавати на Землю наукові дані.

Відео дня

"Ми збираємося наблизитися до Сонця ближче, ніж раніше. Ми не збираємося це робити один раз, ми не будемо робити це двічі - ми будемо робити це 24 рази, і це жахливо", - зізнався менеджер проекту Ендрю Дрісман.

Найбільш тісне зближення з Сонцем заплановано на середину грудня 2024 року, коли Parker опиниться на відстані близько 9-10 сонячних радіусів (близько шести мільйонів кілометрів) від зірки.

Використовуючи дані, передача яких між Землею і зондом займає близько 30 хвилин, вчені прагнуть краще зрозуміти космічну погоду, наприклад сонячні вітри. Хоча Сонце знаходиться на відстані 150 млн км, космічна погода впливає на інструменти астронавтів і жителів Землі, спотворюючи дані супутників, включаючи системи GPS.

Для найшвидшого космічного корабля в історії передача наукових даних - дуже довга затія. Через орієнтацію космічного корабля на Сонці вчені повинні чекати кілька тижнів, перш ніж дані можуть бути передані назад на Землю.

Раніше НВ повідомляло, що 9 вересня було вперше відкрито захист широкосмугового тепловізора сонячного зонда (WISPR), що дозволило Parker зробити перше зображення навколишнього простору. Перше зображення від Parker - це не таке велике відкриття, але це важливий етап у забезпеченні того, щоб всі системи космічного корабля працювали в штатному режимі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X