Чи не запізно? Євросоюз обіцяє перестати впливати на клімат до 2050 року

28 листопада 2018, 17:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європейський союз говорить, що прагне стати першою великою економікою, яка до 2050 року стане "кліматично нейтральною".

Згідно з планом, викиди парникових газів після цієї дати доведеться компенсувати шляхом посадки дерев або захоронення відходів під землею, пише BBC.

Кліматична нейтральність означає, що ваші викиди врівноважуються методами видалення парникових газів з атмосфери. Таким чином, викидам тепла повинні протидіяти посадки нових лісів або нові технології уловлювання вуглецю, які могли б привести до поховання CO2 під землею. Досягнення цієї мети вимагає значних скорочень викидів в порівнянні з сьогоднішнім днем.

Відео дня

З 1990 року ЄС скоротив свої викиди більш ніж на 20%, а економіка країн-членів продовжує зростати. Вони поставили перед собою набагато більш жорсткі завдання на 20-30 рік скоротити викиди на 40% - ЄС заявляє, що досягне цієї мети, але тепер планує ще більше просунутися, ставши до 2050 року регіоном з нейтральним кліматом.

За розрахунками Європейської комісії, для досягнення поставлених кліматичних цілей необхідне залучення додаткових інвестицій в розмірі 290 млрд євро в рік. Загальні економічні наслідки «є позитивними, незважаючи на значні додаткові інвестиції, які їм необхідні», наголошується в документі комісії.

Експерти кажуть, що мети можна досягти з використанням існуючих технологій, таких як сонячна енергія та енергія вітру, частку яких необхідно буде збільшити до 80%. При цьому діюча в ЄС політика призведе до 2050 року до скорочення шкідливих викидів тільки на 60%.

"З урахуванням цього плану Європа стане першою в світі великою економікою, яка досягне нульових викидів до 2050 року. У нас є всі інструменти, щоб бути настільки амбітними", - сказав Європейський комісар з питань клімату та енергетики Мігель Аріас Каньете.

Раніше НВ повідомляло, що, за даними ООН, розрив між нинішніми обсягами викидів парникових газів і рівнем, необхідним для стримування підвищення глобальних температур протягом поточного сторіччя на рівні до 2 ° С, продовжує збільшуватися.

У доповіді програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП) вказується, що рівень викидів парникових газів в 2030 році може на 13-15 млрд тонн перевищити показник, необхідний для підтримки глобального потепління на рівні 2 ° С.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X