Не сядемо. Дослідники розповіли про проблеми майбутньої місії на Європу

9 жовтня 2018, 16:04

Група вчених-планетологів і геоморфологів вважають, що супутник Юпітера Європа може бути оперезаний в районі екватора регіоном твердих крижаних голок.

Такі голки будуть вкрай небезпечні при посадці космічних зондів, пише Science Alert.

У своїй роботі Деніел Хоблі з британського університету Кардіффа і його колеги з США змоделювали, як на поверхні Європи формуються крижані структури. Дослідники стверджують, що супутник покритий лісом крижаних голок. Подібні утворення є і на Землі - вони називаються кальгаспори і зустрічаються в сухих і холодних високогір'ях Анд. Їх форма пояснюється тим, що водяна пара безпосередньо переходить в лід, минаючи фазу рідини.

Відео дня

"Ймовірно, що екваторіальна область на Європі матиме гострі крижані виступи, і було б нерозумно планувати посадку там без спеціально адаптованого посадкового модуля", - говорить провідний автор дослідження Ден Хоблі, викладач школи Землі і океану університету Кардіффа.

Вчені вважають, що в приекваторіальних районах крижані голки можуть вирости до 15 метрів за 50 мільйонів років і перебувати на відстані всього 7,5 метрів одна від одної. В середньому, швидкість їхнього зростання, згідно з моделюванням, склала близько 0,3 метра за мільйон років.

Автори кажуть, що побічно їх висновок підтверджує те, що при радарному зондуванні Європи в цій області поглинаються радіохвилі.

Додамо, є дві заплановані орбітальні місії для вивчення Європи: NASA готується до запуску Europa Clipper в 2020-х роках; у 2022 році планується запустити супутник Jupiter Icy moons Європейського космічного агентства. Їх датчики можуть підтвердити або спростувати пророкування вчених.

Навіть якщо крижані леза Європи надто небезпечні для посадкового пристрою, космічному кораблю, можливо, не доведеться приземлятися на Європу, щоб вивчити прихований океан. Сильні свідчення вказують на те, що супутник Юпітера викидає в космос шлейфи води, зразки якої можна отримати з орбіти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X