Не чорнозем. На аукціоні продали найдорожчий грунт в світі

21 липня 2017, 12:27
Сумку, в якій на Землю був доставлений перший зразок грунту з Місяця, продали майже за два мільйони доларів

Невеликий мішок все ще містить дрібні частинки грунту і сліди місячного пилу, пише NBC News.

Біла сумка з замком і написом Lunar sample return побувала на Місяці в 1969 році в рамках місії Аполлон-11. До 48-ї річниці висадки членів екіпажу Аполлона-11 і були приурочені ці торги.

Відео дня

Саме в цю сумку астронавт Ніл Армстронг зібрав 500 грамів зразків породи з п'яти різних точок на Місяці. За артефакт планували отримати від 2 до 4 міліонів доларів, але новий власник заплатив лише 1,8 мільйона.

Справжність сумки з місячним грунтом раніше підтвердили в американському космічному агентстві NASA, причому підтвердили зі скандалом.

Справа в тому, що за законодавством США, артефакти місячної місії не можуть бути продані приватним власникам. Однак в лютому 2015 року уряд помилково продало сумку жительці Чикаго за 995 доларів. У 2016 році окружний суд штату Канзас визнав угоду законною і сумку дозволили знову виставити на аукціон.

"Цей артефакт ніколи не повинен був бути у власності фізичної особи. Ми вважаємо, що це відноситься до всього американського народу. Сумка повинна бути виставлена і доступна публіці", - йдеться в заяві NASA з приводу торгів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X