Нова слонова кістка. Браконьєри загрожують популяції бегемотів

21 грудня 2022, 10:20
Бивні гіпопотамів стали для браконьєрів новою слоновою кісткою (Фото:GUDKOVANDREY/Depositphotos)

Бивні гіпопотамів стали для браконьєрів новою слоновою кісткою (Фото:GUDKOVANDREY/Depositphotos)

Згідно з дослідженням організації Born Free, заборона на торгівлю слоновою кісткою у Великій Британії спровокувала зростання торгівлі бивнями гіпопотамів.

Як відомо, зуби бегемота цінуються як матеріал для різноманітних виробів. Це приваблює браконьєрів та загрожує популяції тварин, повідомляє BBC.

У червні минулого року Великобританія оголосила про майже повну заборону торгівлі слоновою кісткою. Після цього благодійна організація із захисту тварин Born Free вивчила ситуацію на трьох найбільших онлайн-ринках.

Відео дня

"Ми виявили зростання торгівлі іклами гіпопотама у Великобританії протягом місяця після введення майже повної заборони на продаж слонової кістки", - говорить Френкі Осуч, автор звіту, опублікованого Born Free.

Це тривожний сигнал, адже популяція бегемотів у дикій природі під загрозою. Як і слонова кістка, зуби та бивні бегемотів часто використовують для декоративного різьблення, але вони дешевші і дістати їх легше.

Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), не забороняє продаж частин тіла гіпопотамів, хоча для міжнародних продажів потрібен дозвіл на експорт.

Підраховано, що з 1975 по 2017 рік лише легальний продаж бивнів бегемота склав 770 тисяч кг.

Показати ще новини
Радіо NV
X