За 10 років між Землею і Місяцем з'явиться нова космічна база

22 червня 2016, 11:01
Європейське космічне агентство (ESA) планує побудувати космічну базу між Землею і Місяцем. Вона може використовуватися в якості перевалочного пункту для місій на Місяць або як стартовий майданчик для досліджень в інших частинах Сонячної системи

Поки ESA не сформувала чіткого плану, але передбачається, що побудувати нову базу, яка розміститься приблизно на півдорозі між Землею і Місяцем, можна протягом 10 років.

Відео дня

Вона може стати наступницею нинішньої Міжнародної космічної станції, термін експлуатації якої має завершитися до 2024-го року. За словами представника ESA Девіда Паркера, нова база буде розташована набагато далі й відкриє широкі можливості для дослідження космосу, зокрема Місяця.

"Це наше помешкання в глибокому космосі, нове місце, де можна жити і вчитися, як працювати в космосі, свого роду базовий табір для вивчення Сонячної системи і повернення на поверхню Місяця, - каже Паркер. - Астронавти можуть бачити Місяць, якого понад 50 років не торкалась людина. Ми хочемо повернутися туди, адже ми ледь пошкребли по поверхні".

Плани зі створення бази будуть обговорюватися пізніше в цьому році на конференції в Люцерні, Швейцарія. Захід пройде за участю міністрів європейських країн.

Одним з прихильників даного проекту є британський астронавт Тім Пік, який раніше повернувся після піврічної місії на МКС. За його словами, "ми вже знаходимося на тій стадії, коли можемо приступати до місій за межами космічній станції".

Показати ще новини
Радіо NV
X