Час минає. NASA назвало останній термін для порятунку марсіанського ровера Opportunity

3 вересня 2018, 08:05

Інженери Лабораторії реактивного руху NASA сподіваються, що контакт з марсоходом Opportunity вдасться встановити до січня.

При цьому основний етап пошуку ровера завершиться вже через 45 днів, пише Science Alert.

Минуло майже два місяці відтоді, як в NASA почули останній сигнал від Opportunity. З тих пір, як Червону Планету охопила потужна пилова буря, команда вчених тричі на тиждень намагається зв'язатися з марсоходом, але поки безуспішно. І недавно інженери вирішили припинити спроби зв'язатися з Opportunity на початку 2019 року.

Відео дня

Період активного пошуку Opportunity становитиме 45 днів. Якщо в цей часовий проміжок фахівці не отримають ніяких сигналів, вони перейдуть до стадії пасивного пошуку і почнуть прослуховувати записи, які, зроблені широкосмуговим приймачем радіочастот. Пасивна стадія триватиме до початку 2019 року.

"Сонце пробивається через імлу над Долиною Наполегливості, і незабаром з'явиться достатня кількість сонячного світла, щоб Opportunity зарядив свої батареї. Коли рівень tau (одиниця виміру непрозорості атмосфери) опуститься нижче 1,5, ми почнемо фазу активного пошуку, посилаючи сигнали через Мережу далекого космічного зв'язку. Ми припускаємо, що почуємо відповідь, і тоді визначимо його статус і повернемо до ладу", - сподівається Джон Каллас з Лабораторії реактивного руху NASA.

"Якщо ми не почуємо його через 45 днів, команда буде змушена зробити висновок, що пил і марсіанський холод змовилися і викликали якийсь тип ушкоджень, через які ровер, швидше за все, не відновиться. У цей момент наша активна фаза пошуку Opportunity буде завершена", - пояснив Каллас.

Марсіанська буря не тільки заблокувала світло для сонячних панелей Opportunity, а й покрила їх дрібним пилом. Ці удари різко знизили здатність ровера зберігати і використовувати електричну енергію. Пил все ще висить у атмосфері Марса і в міру зниження tau він повинен кудись опускатися. Частинки можуть осісти на сонячних панелях марсохода, і тоді той взагалі не зможе зарядити батареї.

Джон Каллас додав: "Це схоже на очікування зниклого родича: чим більше часу проходить, тим менше ймовірності того, що він повернеться".

Раніше НВ повідомляло, що ровер Curiosity сфотографував сам себе під час масштабної пилової бурі, яка бушувала на Марсі ще з кінця травня. На знімку видно, що через буревій марсохід покритий коричневим пилом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X