CERN пожертвує іншими прискорювачами для того, щоб Великий адронний колайдер продовжив роботу

7 вересня, 21:46
Великий адронний колайдер продовжить роботу навіть у разі нестачі електроенергії (Фото:Keystone / Christian Beutler)

Великий адронний колайдер продовжить роботу навіть у разі нестачі електроенергії (Фото:Keystone / Christian Beutler)

Європейська організація з ядерних досліджень хоче уберегти Великий адронний колайдер від перепадів напруги, тож уже зараз розглядає можливість відключення інших прискорювачів.

CERN розглядає сценарій роботи на випадок перебоїв у постачанні електроенергії. Вона планує представити його урядам, які фінансують організацію, наприкінці вересня.

Відео дня

Лабораторія CERN здійснює безліч енергоємних процесів. Вони споживають близько 200 мегават на годину при піковому навантаженні, що можна порівняти зі споживанням третини сусідньої Женеви.

У разі перепадів напруги деякі пристрої можуть постраждати. Її керівництво вже розробляє план дій, у якому передбачено відключення семи прискорювачів, тобто всіх, крім Великого адронного колайдера.

Забезпечення його безпечної роботи є ключовим завданням CERN. Цей пристрій обійшовся організації $4,4 млрд, і допустити його поломку не можна.

Згідно з представленим планом, постачальник енергетичних послуг організації, EDF SA, попередить за день про необхідність переходу на економне споживання. CERN відключить інші прискорювачі, що дозволить зберегти енергію.

Очікується, що відключення семи прискорювачів дозволить знизити споживання на 25%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X