Cassini пояснив, як вітер став запорукою збереження озер на Титані

24 вересня 2015, 18:10
Астрономи з Університету Каліфорнії за допомогою даних зонда Cassini з'ясували, чому знамениті метанові озера на північному полюсі Титана - супутника Сатурна, настільки численні і не пересихають, повідомляє ЛІГА з посиланням на видання Geophysical Research Letters

Як з'ясувалося вся справа в незвичайних "вітрах-водовозах", які транспортують метан з півдня на північ цього супутника Сатурна.

"Протягом останніх років ми намагалися знайти пояснення цьому різними феноменами, характерними для клімату Титану. Ми вивчали різні комп'ютерні симуляції в двомірному і тривимірному вигляді. Двомірні моделі не пояснювали, чому рідина знаходиться тільки на одному полюсі, але 3D-моделі швидко розкрили нам причину вічності цих озер", - повідомив дослідник Хуан Лора.

Відео дня

До проведення дослідження каліфорнійського університету, більшість планетологів вважали, що причиною незвично великої кількості озер на північному полюсі Титану було обертання Сатурна навколо Сонця не по колу, а по досить витягнутій орбіті, через це, літо в південній півкулі трохи довше і тепліше, ніж на північній половині Титану, де повинна панувати досить прохолодна і волога погода.

Читайте також у розділі Наука:

Однак, ніхто не знав, як саме метан потрапляє на північний полюс, і чому його майже немає на південному полюсі планети, де є лише одне велике озеро. Модель атмосфери Титана, складена за допомогою даних, зібраних зондом Cassini за весь час його роботи на орбіті Сатурна, допомогла вченим відкрити незвичайні "вітри-водовози", які переносять пари метану з півдня на північ.

Завдяки цим вітрам на поверхні Титану виникає асиметрія в розподілі рідин: північне півкуля немов викачує метан та інші вуглеводні з південного, завдяки чому на його поверхні, в тому числі і на північному полюсі, є набагато більше озер, ніж на півдні.

Титан давно цікавить астрономів, адже він єдиний крім Землі об'єкт в Сонячній системі, який має рідкі водойми. Ці моря і озера заповнені рідкими вуглеводнями - наприклад, метаном і пропаном з температурою до -179 градусів, як з'ясували раніше зонди Voyager 1 і Voyager 2.

У той же час, в NASA розробляють плани по дослідженню метанових озер Титана з допомогою підводного човна, який повинен дослідити ці космічні моря. Місію попередньо запланували на 2040 рік.

Раніше повідомлялося, що Європейська південна обсерваторія опублікувала знімок об'єкту M17, у сузір'ї Стрільця, відомої також як туманність Лебедя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X