Колишня вода. Вчені знайшли сліди річок, льодовиків і океанів на поверхні Марса

30 березня 2019, 13:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням учених з Чиказького університету, які проаналізували сучасні ландшафти Марса, на планеті колись були складні річкові системи, океани і льодовики.

Вчені з Чиказького університету припустили, що на Марсі було набагато більше води, і вона висохла набагато пізніше, ніж прийнято вважати, пише New Atlas.

Сьогодні, докази води на Червоній планеті наявні у вигляді пари в атмосфері і покладів льодів під поверхнею Марса. Але, вивчаючи ландшафти планети, вчені визначили, що там є русла річок, які приховані шаром марсіанського пилу і каменів.

Відео дня

Геофізики проаналізували дані зображень з космічного апарата, який перебуває на орбіті Марса, і дійшли висновку, що річкові системи на сусідній планеті могли бути більшими, ніж на Землі.

Загадкою залишається те, як стільки води могло утворитися у складних кліматичних умовах планети, що має дуже розріджену атмосферу, і раніше отримувала набагато менше сонячної енергії, ніж зараз.

"Насправді, навіть на стародавньому Марсі, коли протягом деякого часу він був досить вологим для річок, інша частина даних виглядає так, що більшість часу Марс був дуже холодним і сухим", - говорить автор дослідження Едвін Кайт, доцент кафедри геофізичних наук в університеті Чикаго.

Дослідники знайшли як мінімум 200 річкових русел, які могли існувати всього два мільярди років тому. Аналіз ширини і глибини русел свідчить про те, що вони могли бути набагато більшими, ніж річки, які є на Землі.

Робота вчених відповідає на деякі питання щодо слідів води на Марсі, але і зачіпає нові теми. Зокрема, тепер потрібно визначити, як вода могла утворитися в умовах такого клімату, розібратися з нашим розумінням еволюції атмосфери планети і розвитком внутрішньої Сонячної системи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X