Буде літо. На супутнику Сатурна знайшли докази зміни пір року

17 січня 2019, 17:35

Вчені, які шукали ознаки сезонних погодних змін на Титані виявили плями на північному полюсі супутника - це перше свідчення сезонних опадів в півкулі.

Астрономи чекали підтвердження теорії про пори року на Титані з моменту прибуття зонда Cassini на орбіту Сатурна в 2004 році, пише Science Alert

Коли зонд досяг Сатурна, на південній півкулі супутника було літо, і вчені з нетерпінням стежили за ознаками сезонних змін. Справа в тому, що, хоча сам Титан досить сильно відрізняється від Землі, його клімат багато в чому схожий на наш.

Відео дня

Один день на Титані складає 15,9 земних дня, а рік становить 29,5 земних років. Осьовий нахил Титана складає близько 27 градусів у порівнянні з нахилом Землі на 23,5 градуса. Таким чином, сезон на Титані триває в середньому приблизно 7,5 земних років

Весняне рівнодення на Титані відбулося в 2009 році, а в 2011 році атмосферні зміни були витлумачені як наступ південної зими. Але очікуваних дощів на півночі все не було.

"Всі з нетерпінням чекають можливості побачити хмари і дощі на північному полюсі Титана, що вказує на початок північного літа, але, незважаючи на прогнози кліматичних моделей, ми не побачили навіть хмар", - сказала Раджані Дхінгра, аспірант університету штату Айдахо і провідний автор нового дослідження.

Дінгра і її колеги виявили сяйво біля північного полюса Титана на знімку, зробленому 7 червня 2016 року приладом Cassini, який працював в ближньому інфрачервоному діапазоні. Воно займає площу приблизно 112 203 кв. км і не було помітно на зображеннях з попередніх і наступних проходів Cassini.

Аналіз цього короткострокового сяйва показав, що, швидше за все, це відображення сонячного світла від вологої поверхні. Дослідження приписує відображення метановому дощу, після якого повинен настати період випаровування. Це відображення стало першим свідченням літніх опадів в північній півкулі місяця.

"Літо відбувається. Воно було відкладено, але воно відбувається. Однак нам доведеться з'ясувати, що викликало затримку зміни сезонів", - зізнаються вчені.

Раніше НВ повідомляло, що експерти NASA протягом року вирішать, чи варто відправляти зонд до найбільшого супутника Сатурна - Титана. Команда вчених, що працюють над передбачуваної місією під назвою Dragonfly, хоче об'єднати технологію наземних безпілотників і інструменти, відточені при дослідженні Марса, щоб досліджувати складні хімічні реакції, що відбуваються на найбільшому супутнику Сатурна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X