Приватна компанія просить у уряду США дозволу полетіти на Місяць

15 червня 2016, 11:17
Американська компанія Moon Express просить у влади США дозволу відправити власний космічний апарат на Місяць. Раніше польоти за межі земної орбіти здійснювали лише державні організації

"Жодна комерційна компанія поки не просила дозволу вирушити далі земної орбіти, - розповідає голова компанії Moon Express Боб Річардс. – Ми невільні першопрохідці".

Компанія планує посадити свій космічний апарат на Місяць у 2017-му році. Однак отримати дозвіл на це не так просто. Зараз на шляху приватних компаній стоять труднощі законодавчого характеру.

Відео дня

Згідно з міжнародним договором 1967 року Штати та інші країни повинні видавати дозволи і здійснювати спостереження за космічними ініціативами недержавних структур. Проте жодне американське агентство не має повноважень, щоб регулювати таку діяльність приватних компаній, крім запусків ракет і телекомунікаційних супутників.

"У нас немає формальних повноважень, щоб контролювати те, що відбувається на орбіті або на інших космічних об'єктах, - каже голова Управління комерційних космічних перевезень Джордж Нільд. – Це проблема, з якою ми боремося".

Наразі американські державні агентства спільно розробляють тимчасові правила, які дозволять Moon Express здійснити задумане в наступному році. Тим часом Конгрес США працює над постійної правовою основою, яка дозволить здійснювати комерційні польоти на Місяць, на Марс і в інші ділянки космосу за межами земної орбіти.

Раніше цього місяця голова компанії SpaceX Ілон Маск пообіцяв відправити людей на Марс вже за 8 років. У більш короткостроковій перспективі SpaceX планує відправити на Червону планету космічний апарат Dragon. Його місія на Марс запланована на 2018 рік.

Показати ще новини
X