Брудна загроза. Обсяг пластикового сміття в океані за 10 років збільшиться втричі

22 березня 2018, 07:03

Протягом найближчого десятиліття кількість пластику в морях і океанах може збільшитися втричі, якщо не вжити рішучих заходів.

Про це йдеться в доповіді організаціїї Foresight для британського уряду, повідомляє BBC.

Один з авторів доповіді, професор Едвард Хілл з Британського національного океанографічного центру, сказав: "Океан критично важливий для майбутнього нашої економіки. Дев'ять мільярдів чоловік мають потребу в ньому, як у джерелі продовольства. А нам так мало відомо про його нинішній стан".

Відео дня

Документ також підкреслює різноманіття загроз, яким піддається океан: тут і пестициди в стічних водах, і добрива з ферм, і промислові токсини, і відходи фармацевтичних виробництв.

У доповіді відзначаються багато проблем, в тому числі висловлюється стурбованість з приводу пластикового сміття, обсяги якого в океані, за прогнозами, будуть рости в період між 2015 і 2025 роками. Його автори вважають за необхідне об'єднання зусиль кількох відомств в рамках загальної політики освоєння і охорони океану.

Автори підкреслюють, що якщо урядам вдасться знайти шляхи порятунку біологічного різноманіття океану, вони можуть отримати численні вигоди від його освоєння, в тому числі нові сировинні ресурси, або навіть ліки від раку.

Згідно з прогнозами авторів дослідження, найбільш динамічними галузями "океанської економіки" стануть використання енергії морського вітру, розведення і вирощування різних аквакультур (риби, водоростей і ін.) І переробка риби. Очікується також збільшення обсягів промислового лову риби.

Раніше НВ повідомляло, що в водах Землі знаходиться близько 5,25 трильйонів часток сміття. Новозеландські дослідники в ході 24 експедицій створили інтерактивну карту світу, яка ілюструє кількість пластикових відходів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X