Британські дослідники вирішили зайнятися продажем найдорожчого матеріалу в світі

12 січня 2016, 15:10
Компанія Designer Carbon Materials, яка була заснована Оксфордським університетом, створює ендоедральні фулерени – матеріал, 1 грам якого оцінюється більш ніж в $100 млн

Компанія вже встигла обзавестися першим клієнтом, якому вона продала 200 мікрограмів матеріалу (1 мікрограм – 1/1000000 грама). За них покупець заплатив 22000 фунтів стерлінгів (приблизно $31000). Таким чином, вартість одного грама перевищує позначку в 100 мільйонів фунтів ($145 млн).

Відео дня

Матеріал може бути використаний для створення надточних і при цьому компактних пристроїв. Наприклад, атомного годинника. За словами, Люціуса Кері, директора фонду Oxford Technology, наразі атомні годинники відрізняються значними розмірами, але за допомогою ендоедральних фулеренів можна створити чіп, який помістився б у смартфон.

Матеріал може стати в нагоді і для створення навігаційних систем, здатних визначати місце розташування з точністю до міліметра. Кері вважає, що такі системи стали б у нагоді автономним автомобілям. "Якщо два автомобілі рухаються назустріч один одному по вузькій дорозі, недостатньо знати їх місцезнаходження з точністю до 2 метрів, а з точністю до 1 мм – вистачить", - говорить він.

Показати ще новини
Радіо NV
X