Британський професор прогнозує, що людство може відмовитися від нафти за 10 років
У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Energy Research & Social Science, Совакул зазначає, що нова енергетична революція не повинна зайняти так багато часу, як це бувало в минулому. Брак ресурсів, загроза кліматичних змін і високорозвинені технології можуть суттєво прискорити перехід до більш чистої енергії в майбутньому.
Однак це не означає, що даний процес не буде легким. "Перехід до чистої енергетики потребує значних змін в технологіях, законодавстві, ціновій політиці та тарифах, а також у поведінці споживачів, - пише професор з Сассекса. – Якщо все буде розвиватися самостійно, як це бувало в минулому, процес займе багато десятиліть".
У своїй роботі професор зазначає, що європейцям знадобилося 96-160 років, щоб перейти від дерева до вугілля. Однак у сучасній історії є кілька більш вдалих прикладів змін в енергетиці. Наприклад, канадська провінція Онтаріо відмовилася від використання вугілля за 11 років. У Франції частка атомної енергії у виробництві електроенергії в період з 1970 по 1982 рік зросла з 4% до 40%.
"Ми багато дізналися під час минулих переходів, і, я вважаю, що в майбутньому їх можна здійснювати набагато швидше", - підкреслює Бенджамін Совакул.