Британський астроном передбачив, що ми знайдемо позаземне життя в найближчі роки

12 червня 2017, 09:21
Вчений і популяризатор науки Кріс Імпей вважає, що в найближчі десять років земляни побачать життя на інших планетах

Щоправда, по всьому, це будуть примітивні, а не розумні форми життя, підкреслює британський дослідник. Його слова передає Science Alert.

"Я поставив гроші на виявлення мікробного життя протягом 10 чи 15 років, але не на виявлення розумного життя", - сказав Кріс Імпей.

Відео дня

У найближчі кілька років ми зможемо використовувати космічний телескоп "Джеймс Вебб" та інші пристрої для виявлення так званих біомаркерів, тобто кисню і метану, в атмосферах планет земного типу. На думку Імпея, дослідження повинні допомогти нам визначити планети, які "ближче до Землі, але не за відстанями, а за властивостями".

"Цей експеримент з биомаркерами може знайти непрямий доказ мікробної життя", - пояснив Імпей.

При цьому, на думку Імпея, життя може існувати навіть на Марсі, але, швидше за все, нижче поверхні і, отже, його набагато важче виявити. Таким чином, у нас більше шансів знайти ознаки життя, які раніше існували на Червоній планеті.

Раніше НВ повідомляло, що NASA відібрало 12 астронавтів, які, можливо, відправляться на Марс. У відібрану групу увійшли п'ять жінок і сім чоловіків, які пройдуть навчання в Космічному центрі імені Джонсона.

Показати ще новини
Радіо НВ
X