Британські вчені з'ясували, з чим пов'язаний канібалізм предків людини

7 квітня 2017, 11:56
Археолог розрахував калорійність сирих тканин тіла середньої людини і порівняв цей показник з калорійністю тварин

Джеймс Коул з Університету Брайтона провів це дослідження для того, щоб показати - причиною канібалізму наших предків не міг бути тільки голод, повідомляє Scientific Reports.

Відео дня

За розрахунками вченого, здоровий чоловік старше 18 років з масою тіла приблизно 66 кілограмів має поживну цінність більше 143 тисяч кілокалорій, з яких приблизно 32 тисячі кілокалорій припадає на скелетну м'язову тканину. При цьому Коул зазначає, що у випадку неандертальців значення для скелетних м'язів може бути вище, враховуючи їх велику м'язову масу.

Коул розрахував, що наші предки були приблизно рівні по калорійності тваринам порівнянної маси - наприклад, сернам. Але полювали предки людини в основному на інших, більш поживних тварин.

"Ми по калорійності значно нижче, порівняно з представниками так званої великої фауни, наприклад, мамонтами, бізонами і кіньми. М'ясо цих тварин має набагато більшу теплотворну здатність, ніж більшість органів людини", - розповів Джеймс Коул.

Таким чином, дослідження Коула показує, що причиною канібалізму наших предків не міг бути виключно голод. Археолог підкреслює, що "соціальні мотиви, що лежать в основі канібалізму, не повинні відкидатися при вивченні поведінки предків людини". Зокрема, канібалізм стародавніх людей міг бути ритуальним.

Раніше НВ повідомляло, як археологи встановили, що 10 тисяч років тому люди, що населяли Іспанію, їли один одного. Вони знайшли на людських кістках сліди ударів кам'яними знаряддями, а також сліди людських укусів. При цьому наші предки явно не голодували - у печері були знайдені і кістки тварин.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X