Британські вчені: Санта-Клаус дарує подарунки навіть поганим дітям

15 грудня 2016, 15:12
Дослідження в лікарнях Великобританії виявило, що діти отримують подарунки незалежно від того, як вони себе вели протягом року

Однак це напівжартівливе дослідження не тільки розвінчало багатовікової міф про те, що Санта любить тільки слухняних дітей, але і підняло дійсно серйозну соціальну проблему, йдеться в статті, опублікованій в журналі BMJ.

Відео дня

"Ми вибрали для вивчення педіатричні лікарняні палати, тому що хворі діти найбільш заслуговують відвідування Санта-Клауса на Різдво. Ми оцінили, як впливає на візит Санта-Клауса дитяча поведінка, відстань від лікарні до Північного полюса, а також соціально-економічні труднощі в районах, де розташовані лікарні", - говорять автори дослідження.

Саме останній показник і став найбільш важливим для дослідження. Виявилося, що Санта рідше прилітає в ті місця, де спостерігається найбільш високий рівень соціального й економічного неблагополуччя. Це найбільше проявлялося в Англії, де 11% дітей були позбавлені подарунків. А в одному з бідних районів Лондона цей показник досяг майже 30 відсотків. Зате в Північній Ірландії подарунки отримали всі маленькі пацієнти.

"Соціоекономічні негаразди перемагають навіть надприродні здібності Санти. Це говорить про те, що і в Британії, і в інших країнах світу потрібно боротися з нерівністю для того, щоб допомогти Санті радувати всіх дітей", — заявив один з авторів роботи, Джарвіс Чен з Гарвардського університету.

"Можливі рішення цієї проблеми включають в себе необхідність найму місцевих помічників Санта-Клауса для допомоги дітям з неблагополучних районів. Навіть якщо Санта-Клаус не доходить до всіх районів однаково, це врівноважується роботою місцевих героїв, які роблять чудову роботу, даруючи гарний настрій хворим дітям незалежно від того, чи слухняні вони чи ні", - підсумовують автори дослідження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X