Британські вчені пропонують лікувати депресію за допомогою наркотиків

28 березня 2016, 12:41
Вчені з Університету Данді в Великобританії з'ясували, що застосування ЛСД пригнічує тягу до роздумів про минуле, які можуть служити причиною поганого настрою і викликати депресію

До таких висновків британських дослідників підштовхнув експеримент, в ході якого учасникам видавали ЛСД (психоактивна речовина, яку синтезують з лізергінової кислоти) або плацебо. Після цього з ними проводилися інтерв'ю, в ході яких з'ясувалося, що люди, які вживали ЛСД, рідше давали у своїх відповідях відсилання до минулого і більше зосереджувалися на сьогоденні.

Відео дня

Британські вчені звернулися до психотропного препарату, вважаючи, що ЛСД здатний уповільнити роботу мережі пасивного режиму роботи мозку. Попередні дослідження показують, що люди з більш високим рівнем активності цієї мережі схильні зосереджуватися на роздумах про минуле і частіше страждають від депресії і перебувають у поганому настрої.

Деякі сучасні методики лікування депресії спрямовані на те, щоб позбавити пацієнта від таких подорожей у минуле і привчити його більше концентруватися на сьогоденні. Дослідження вчених з Університету Данді показують, що ЛСД може стати засобом, що допомагає в досягненні цієї мети.

Дослідники поки не з'ясували, чи можна покластися на ЛСД в лікуванні тривалих депресій. Вони планують дізнатися це в ході наступних досліджень, але вважають, що препарат може мати тривалий ефект.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X