Британські вчені пояснили, чому людина не може полоскотати сама себе

8 липня 2016, 13:07
Дослідники з Університетського коледжу Лондона розповіли, чому людина не реагує на лоскіт, коли намагається полоскотати сама себе

За словами невролога Сари Джейн Блекмор з Університетського коледжу, реакцію на лоскіт забезпечує 2 ділянки мозку. Соматосенсорна кора реагує на дотик, а передня поясна кора відповідає за емоційну реакцію.

Відео дня

Однак відповідь на лоскіт у вигляді сміху або здригування виникає тільки якщо вас лоскоче інша людина. Самостійні спроби полоскотати себе не викликають такої реакції через здатність мозочка передбачити цю подію.

"Наші дослідження в Університетському коледжі Лондона показали, що мозочок може передбачити відчуття, коли рух робите ви самі, а не хто-небудь інший, - розповідає Блекмор. – Коли ви намагаєтеся полоскотати себе, мозочок передбачає це, і реакції інших ділянок мозку на лоскіт скасовуються".

Блекмор додає, що полоскотати самого себе можливо за невеликої допомоги механізму, який створить затримку між рухом і самим лоскотом. В Університетському коледжі вчені перевірили це в ході експериментів за участю спеціального робота і з'ясували, що метод дійсно працює.

"Тож полоскотати самого себе можливо, якщо ви не проти вкласти гроші в пару роботів", - резюмує Блекмор.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X