Британські археологи знайшли найдавніший рукописний документ країни і першу згадку Лондона

1 червня 2016, 19:17
У Лондонському районі Сіті під час археологічних розкопок були виявлені найдавніші в Великій Британії рукописні документи, датовані серединою I століття нашої ери, повідомляє РБК з посиланням на сайт Лондонського археологічного музею

Дощечки були покриті воском, який не зберігся, але зміст записів латинською мовою вдалося відновити, так як стилоси залишили подряпини на дерев'яній основі.

Так, боргова розписка датована 8 січня 57 року нашої ери за сучасним стилем, виявилася найдавнішим датованим рукописним документом, знайденим на території країни.

Відео дня

На ній написаний текст наступного змісту:

"У друге консульство Нерона Клавдія Цезаря Августа Германіка і консульство Люція Кальпурнія Пізона, за шість днів до січневих ід. Я, Тибулл громадянин Венуста, написав і заявляю, що заборгував Грату, вольновідпущеннику Спурія 105 денаріїв від ціни товару, який був проданий і доставлений покупцеві. Гроші ці повинен я сплатити йому або пред'явникові цього...".

Читайте також у розділі Наука:

Також на одній з табличок написано Londinio Mogontio, що як вважають археологи, є першою з відомих згадок про Лондон. Археологи датували знахідку 65-80 роками нашої ери.

Раніше вважалося, що вперше про римського попередника сучасного Лондона написав історик Тацит у своїх Анналах, написаних півстоліття потому.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X