Британські археологи виявили підземний "Суперхендж"

Наукпоп

7 вересня 2015, 14:59

Британські археологи виявили підземний "Суперхендж"

Британські археологи виявили підземний "Суперхендж" - фото

Ймовірно, стародавні мешканці туманного Альбіону використовували його в ритуальних цілях

Британські археологи виявили другий Стоундхендж, передає Мeduza.io з посиланням на британські ЗМІ

Зокрема, археологи встановили, що пам'ятка епохи неоліту складається з 90 величезних каменів, розташованих півколом і нині знаходяться під землею. Примітно, що в британських ЗМІ його називають другим Стоунхенджем, або навіть "Суперхенджем".Повідомляється, що стародавній пам'ятник знаходиться в графстві Вілтшир всього в трьох кілометрах від Стоунхенджа, камені лежать під землею на глибині близько одного метра, їх виявили за допомогою георадара.

Читайте також у розділі Наука:

Вік знахідки оцінюється в 4500 років, пам'ятник складається з цілих 30 каменів висотою до 4,5 метрів і з близько 60 їх фрагментів.

За словами археолога з університету Бредфорда Вінса Гаффні, знайдений комплекс є найбільшим з мегалітичних пам'ятників у Великобританії і, можливо, у всій Європі. Ймовірно, стародавні мешканці туманного Альбіону використовували його в ритуальних цілях.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал