Кельтський скарб. Британець виставив на торги старий перстень — і з подивом дізнався про його справжню ціну

15 листопада 2022, 06:25
Перстень з незвичайною філігранню був зроблений ще до вторгнення Цезаря до Британії (Фото:Noonans)

Перстень з незвичайною філігранню був зроблений ще до вторгнення Цезаря до Британії (Фото:Noonans)

Житель Великобританії купив золотий перстень із хитромудрим дизайном на кілька сотень фунтів у 1994 році. Майже через 30 років він вирішив продати прикрасу. З’ясувалося, що справжня її ціна вимірюється десятками тисяч фунтів.

Повідомляється, що золота каблучка з рослинними візерунками була знайдена в полі в Йоркширі і після цього продана її нинішньому власнику. 60-річний чоловік зберігав покупку у шафі протягом довгих десятиліть. За його власною заявою, він не здогадувався про вартість прикраси, хоч і здогадувався, що вона зроблена римлянами чи саксами.

Відео дня

Ціна персня стала відомою після того, як власник звернувся до аукціонного будинку Noonans з метою продажу. Виявилося, що артефакт коштує близько 30 тис. фунтів. Співробітники Noonans були захоплені цим лотом.

"Ймовірно, це єдина можливість у колекціонерів будь-коли мати можливість купити щось подібне", - кажуть вони.

Експерти, запрошені для вивчення каблучки, визначили, що її, швидше за все, носив вождь племені коріелтауві, що мешкав у Мідлендсі та Йоркширі.

Ефектний та незвичайний дизайн кільця пов'язаний з племенем іценів, яке керувало значною частиною Східної Англії до римського вторгнення до Британії. Ймовірно, артефакт створили майстри-іцени, після чого він потрапив до рук їхніх сусідів унаслідок продажу чи набігу.

Це не перший випадок останнім часом, коли жителі Великої Британії знаходили скарби у себе вдома.

Жителі Північного Йоркшира випадково виявили 260 золотих монет XVII—XVIII ст. під час розбору підлоги на кухні. Найближчим часом знахідку планують виставити на аукціоні.

Керамічний кухоль з монетами був закопаний неглибоко, всього на 15-20 см, але знайти його вдалося лише після демонтажу підлоги особняка XVIII століття. Пара, що прожила тут 10 років, вперше зважилася зробити ремонт — і була щедро винагороджена.

А лікареві з Бірмінгема пощастило ще більше — синя ваза з малюнком, що прикрашала його кухню, виявилася артефактом китайської династії Цін. Її вартість складає $1.8 млн.

Показати ще новини
Радіо NV
X