Брати неандертальців. У алтайській печері знайшли залишки рідкісної стародавньої людини

5 березня 2019, 07:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Денисовій печері на півдні Алтайського краю знайшли частини черепа п'ятої денисовської людини, які мешкали там майже 300 тис. років тому

У Денисовій печері, що розташована на кордонах Росії з Казахстаном, Китаєм та Монголією, знайшли залишки черепа п'ятої денисовської людини.

Як передає видання N+1 з посиланням на науково-популярний журнал Sapiens, вчені визначили вид стародавніх людей за допомогою мітохондріальної ДНК. По двох фрагментах лівої тім'яної кістки розмірами 5 на 8 сантиметрів поки не вдалося встановити вік древніх людей або їх стать.

Відео дня

Ймовірно, знайдена п'ята денисовскька людина жила раніше 70 тис. років тому.

Досі було відомо про дівчинку 8-9 років, яка жила у Денисовій печері близько 51 тис. - 76 тис. років тому, одного чоловіка, одну жінку і ще одну дівчинку у віці 10-12 років. Археологи встановили їх стать та вік завдяки залишкам фаланги пальців та корінних зубів.

Повідомляється, що денисовці мешкали у печері на Алтаї близько 51 тис. - 287 тис. років тому, а неандертальці - від 79 тис. до 193 тис. років тому.

Як уже писало НВ, в кінці літа 2018-го міжнародна група вчених отримала ДНК із залишків древніх людей, які були знайдені шість років тому у Денисовій печері. Одна дівчина була нащадком матері-неандерталки та батька-денисовця.

Порівнявши пари хромосом, вчені виявили, що в більшості випадків одна з них містила тільки денисовські гени, а друга - їх неандертальські аналоги. Це вказало на те, що батьки цієї дівчини належали до різних видів стародавніх людей, а не були "гібридами", як вона сама.

Відомо, що неандертальці і денисовці одночасно проживали в деяких районах Євразії: неандертальці на Заході і денисовці на Сході, а їх сліди губляться приблизно 40 тис. років тому. Як вважають вчені, саме тоді обидва види вимерли, поступившись місцем сучасній людині. Оскільки неандертальці мігрували на схід, вони, можливо, іноді стикалися з денисовцями, а також з ранніми homo sapiens.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X