Божественне втручання. Вчені з'ясували механізм розвитку алкоголізму

31 січня 2019, 09:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За даними нового дослідження, пияцтво може спричиняти довготривалі генетичні зміни, які призведуть до ще більшої тяги до алкоголю.

Таким чином, чим більше людина п'є, тим сильніше змінюються деякі її гени, йдеться в статті Futurity .

"Ми виявили, що люди, які багато п'ють, можуть змінювати свою ДНК таким чином, що змушує їх жадати алкоголю", - говорить старший автор Діпак К. Саркар, професор і директор ендокринної програми в Університеті Нью-Брансвік у США.

Відео дня

За словами вченого, "це може допомогти пояснити, чому алкоголізм є такою сильною залежністю, і може одного разу зробити свій внесок у нові способи лікування алкоголізму або допомогти запобігти наркозалежності".

Дослідники зосередилися на двох генах, що беруть участь у контролі за поведінкою, пов'язаним із вживанням алкоголю: PER2, який впливає на біологічний годинник організму, і POMC, який регулює нашу систему стрес-відповідь.

Порівнюючи групи помірно питущих, питущих і сильно питущих, дослідники виявили, що процес модифікації генів під впливом алкоголю, званий метилуванням, змінив два гени у тих, хто п'є і сильно питущих. Пияцтво і алкоголізм також показали зниження експресії генів, тобто швидкості, з якою ці гени створюють білки. Ці зміни посилюються зі збільшенням споживання алкоголю.

У другій частині експерименту вчені показували учасникам зображення, що викликають стрес. Після цього їм пропонували випити алкогольний напій. З'ясувалося, що п'яниці і алкоголіки схильні до вживання більшої кількості спиртного в стані стресу.

Результати можуть у кінцевому підсумку допомогти дослідникам ідентифікувати біомаркери - вимірні індикатори, такі як білки або модифіковані гени, - які можуть передбачити ризики для людини.

У 2016 році понад 3 млн осіб померли від вживання алкоголю, згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я. Це 5 відсотків всіх смертей у світі. Понад три чверті смертей, спричинених алкоголем, були серед чоловіків. Шкідливе вживання алкоголю також спричинило 5,1% світових захворювань і травм.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X