Боятися нерозумно. Американський режисер показав, як помре наш Всесвіт

7 квітня 2019, 06:52

Кінорежисер Джон Босуелл, що працював з National Geographic і Disney, близько року візуалізував майбутнє Всесвіту. В результаті вийшов 30-хвилинний ролик про те, як помре все навколо нас.

10 квітня 2019-го о 16:00 за київським часом Європейська комісія, Європейська дослідницька рада і проект Event Horizon Telescope (EHT) представлять перші результати з так званого "телескопа Горизонт подій".

Відео дня

Цей телескоп роками був направлений в центр нашої галактики Чумацький шлях. Горизонт подій називається так, оскільки його завдання - отримати фотографію розташування Стрільця А*, центральної надмасивної чорної діри нашої галактики. Стрілець А* в мільйони разів важчий за Сонце, і ця діра набагато більше, ніж будь-яка відома нам зірка.

Саме Стрілець А*, відстань до якого більше 25 тис. світлових років, є найбажанішим об'єктом наукових фантастів і вчених, які мріють про гіперпросторові стрибки, кротячі нори і подорожі у часі.

Горизонтом подій називають точку за межами чорної діри, після якої будь-яке світло, що потрапляє туди, назавжди зникає з нашого поля зору. Куди зникає це світло і що з ним відбувається поблизу чорної діри - теоретично повинен з'ясувати телескоп Горизонт подій.

Звичайно, швидше за все, автори проекту не зможуть показати нам, як чорна діра Стрілець А* переносить все навколо себе в інші частини Всесвіту або навіть дозволяє побачити минуле і майбутнє. Завдання дослідників - докладніше вивчити природу чорних дір та їх властивості.

А ось подорожами в часі зайнявся американський режисер і музичний продюсер Джон Босуелл, який готував свої проекти для National Geographic і працював з видатними світовими астрономами і астрофізиками, враховуючи Стівена Гокінга.

Босуелл близько року готував невеличкий фільм про те, як помре наш Всесвіт. Автор зібрав нові дані наукових досліджень про розвиток всього, навколо нас і показав, що зараз ми перебуваємо тільки на самому початку нашого космічної подорожі, а попереду - час, який не піддається людському розумінню.

Концепція ролика полягає в тому, що кожні п'ять секунд, починаючи з 2019 року, час подвоюється. Від зрозумілих нам подій майбутнього, на кшталт кліматичних змін найближчими століттями і зміни магнітних полюсів Землі до початку четвертого тисячоліття, Босуелл продемонстрував, як зникне остання чорна діра, весь Всесвіт охолоне до абсолютного нуля, а поняття часу буквально втратить сенс.

Показати ще новини
Радіо НВ
X