Великий кусь. Вчені дізналися, хто полював на динозаврів тріасового періоду
Археологи з Університету Вітватерсрада в ПАР виявили скам’янілості м’ясоїдних хижаків, які полювали на динозаврів на півдні Африки.
Подібні на крокодилів м’ясоїдні тварини харчувалися динозаврами — вегетаріанцями, запевняють автори нової роботи.
Знайдені групою вчених під керівництвом Вітсена Толчарда скам’янілості тріасових архозавров Rauisuchians включають в себе зуби, шматки щелеп, задні кінцівки і частини броні.
«Ці стародавні скам’янілості надають нам свідчення того, як принаймні два види хижаків полювали на цих вегетаріанських динозаврів 210 млн років тому. Дивно, що сліди, залишені в скам’янілих зубах, щелепах, кінцівках і інших скам’янілостях, допомагають нам розповісти історію життя на півдні Африки», — говорить Толчард.
Rauisuchians тісно пов’язані з крокодилами, яких ми знаємо сьогодні. У них було безліч форм і розмірів тіла. Зразки, описані в цьому дослідженні, включають деяких з найбільших хижих представників цієї групи, довжина яких, можливо, досягала 10 метрів, з величезними черепами, повними вигнутих зубів.
«У тріасовий період rauisuchians були широко поширені, і їхні викопні рештки знаходили на всіх континентах, окрім Антарктиди. Вони вимерли близько 200 мільйонів років тому, проклавши шлях для динозаврів», — додає Толчард.
«Дослідження демонструє цінність повторного вивчення старих зразків, і тепер ми, нарешті, знаємо, хто полював на всіх цих травоїдних динозаврів», — говорить професор Джона Чойньєр, з Інституту еволюційних досліджень Уітса.
Раніше НВ повідомляло, що вчені з’ясували, навіщо тиранозаврам потрібні були діри в черепі. Нове дослідження показує, що дві загадкові діри в верхній частині черепа тиранозавра, ймовірно, допомагали регулювати температуру всередині його голови.